Италооо....Вардар води 1-0 против Розенборг (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Италооо….Вардар води 1-0 против Розенборг (ВИДЕО)

Италооо….Вардар води 1-0 против Розенборг (ВИДЕО)

Последен меч во Лигата на Европа, и нека биде радост за збогум. Вардар има водство против Розенборг со 1-0 на мечот во Скопје, откако Бразилецот Итало во осмата минута ја затресе мрежата на норвешкиот тим. Тој успеа да побегне на одбраната на Розенборг и со рутински удар го совлада голманот Андре Хансен. Ова е првиот гол за Вардар на домашен терен во групната фаза…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.