„30 ГОДИНИ“ - љубов, верност, историја! (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

„30 ГОДИНИ“ – љубов, верност, историја! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„30 ГОДИНИ“ – љубов, верност, историја! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Најверните вардарови навивачи на убав начин го одбележаа јубилејот – 30 години од своето формирање.

„30 години“ – љубов, верност, историја одбележаа „Комитите“ на денешниот првенствен натпревар на Вардар против вечниот ривал Пелистер уште еднаш потсетувајќи, на симболичен начин, на сите минати години поддршка на својот клуб, бурни и мирни денови, трофеи, успеси и неуспеси… кои еднакво ја сочинуваат вардаровата историја!

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.