Агуеро е подготвен за камбек, ќе игра ли против Стоук? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/10/2017 22:47
Ракомет
23/10/2017 17:02
Коментари
23/10/2017 13:15
Останато
22/10/2017 20:35

Агуеро е подготвен за камбек, ќе игра ли против Стоук?

Агуеро е подготвен за камбек, ќе игра ли против Стоук?

Аргентинскиот интернационалец Серхио Агуеро е подготвен за камбек на фудбалските терени, многу побрзо од очекувањата, откако заработи две скршени ребра во сообраќајната несреќа што се случи во Амстердам. Иако се прогнозираше пауза од шест седмици, Агуеро би можел да се врати по само дваесетина дена на теренот.

Напаѓачот вчера и денеска ги одработи комплетно тренинзите со тимот на Пеп Гвардиола и може да конкурира за составот. Последниот збор сепак ќе го има менаџерот, кој ќе одлучи дали ќе го ризикува враќањето на Агуеро на утрешниот натпревар против Стоук на домашен терен, во Премиер – лигата.


 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.