Ајзеа Томас го уништи Вашингтон, шампионот повторно се посрамоти - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
30/03/2017 14:48
Фудбал
30/03/2017 14:31
Фудбал
30/03/2017 10:28
Интервју
29/03/2017 16:15

Ајзеа Томас го уништи Вашингтон, шампионот повторно се посрамоти

Ајзеа Томас го уништи Вашингтон, шампионот повторно се посрамоти

Бостон селтикс синоќа ги нагости кошаркарите на Вашингтон и ги испрати дома откако претходно максимално им го наполни обрачот. Ајзеа Томас одново блесна во зелено белиот дрес и уфрли 38 поени, што е втор негов најголем учинок оваа сезона откако против Мемфис броеше до 52. Селтикс славеа со 117-108.

Актуелниот шампион сè уште е на врвот на табелата во Источната конференција, но синоќа одново се посрамоти откако од Портланд загуби со 102-86. Леброн Џејмс беше најефикасен со 20 поени, Кевин Лав уфрли три помалку, а Кајри Ирвинг само 11 поени. Кошаркарите на Портланд кои и на минатиот натпревар против Јута ја демонстрираа својата моќ, беа предводени од Си Џеј Мекалум со 27 поени, три помалку уфрли Алан Креб.

Резултати:
Филаделфија – Њујорк 98-97
Минесота – Хјустон 119-105
Оклахома – Мемфис 103-95
ЛА Клиперс – Орландо 105-96

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.