„Академците“ на Пандев со историски прв бод прволигашки (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Академија Пандев своето прволигашко деби во историјата на клубот го заокружи и со првиот освоен бод во друштво на елитата.

„Академците“ на Пандев може да бидат задоволни што без пораз (1-1) си заминаа од гостувањето против Шкупи на Чаир, иако може да бидат и незадоволни поради пропуштената победа во последните минути од средбата.

Во секој случај, убав натпревар на Чаир со два прекрасни погодоци, за заокружување на возбудлива претстава…

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...