„Академците“ на Пандев со историски прв бод прволигашки (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
22/08/2017 22:22
Кошарка
22/08/2017 20:10
Кошарка
22/08/2017 15:25
Меѓ. Фудбал
22/08/2017 13:31

„Академците“ на Пандев со историски прв бод прволигашки (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„Академците“ на Пандев со историски прв бод прволигашки (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Академија Пандев своето прволигашко деби во историјата на клубот го заокружи и со првиот освоен бод во друштво на елитата.

„Академците“ на Пандев може да бидат задоволни што без пораз (1-1) си заминаа од гостувањето против Шкупи на Чаир, иако може да бидат и незадоволни поради пропуштената победа во последните минути од средбата.

Во секој случај, убав натпревар на Чаир со два прекрасни погодоци, за заокружување на возбудлива претстава…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.