Алиоски го изненади својот татко: Му го подари автомобилот за кој сонувал - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Алиоски го изненади својот татко: Му го подари автомобилот за кој сонувал

Алиоски го изненади својот татко: Му го подари автомобилот за кој сонувал

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски приреди пријатно изненадување за својот татко, подарувајќи му го автомобилот за кој сонувал целиот свој живот.

Пред само еден месец Алиоски замина од швајцарскиот Лугано потпишувајќи за англиски Лидс. Па веднаш по преселбата на Островот го почести својот татко со нов Мерцедес.

avtomobil za Alioski

„Денеска го изненадивме таткото на Езгијан Алиоски со специјален подарок од неговиот син, автомобилот кој отсекогаш го сонувал“ – објавија на социјалните мрежи од Агенцијата која го застапува македонскиот фудбалер.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.