Алиоски знае и со глава: Втор гол во дресот на Лидс... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

Алиоски знае и со глава: Втор гол во дресот на Лидс… (видео)

Алиоски знае и со глава: Втор гол во дресот на Лидс… (видео)

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски го запиша и својот втор гол во дресот на Лидс сезонава, израмнувајќи на 1-1 во пресметката против Брентфорд од 17. коло во Чемпионшип лигата на Англија.

Алиоски, кој го стартуваше мечот за Лидс, постигна гол со глава во 67. минута за израмнување на резултатот…


Македонскиот фудбалер во 80. минута ја напушти играта, за да во 85. минута Брентфорд повторно дојде до водство од 2-1 со голот на Барбет.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.