Алтипармаковски со два гола го реши Тракаи! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
19/09/2017 18:29
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20

Алтипармаковски со два гола го реши Тракаи!

Алтипармаковски со два гола го реши Тракаи!

Македонскиот напаѓач Марјан Алтипармаковски е најдобриот играч во денешната победа од 5-1 на Судува против Тракаи во дербито од 24. коло во шампионатот на Литванија.

Алтипармаковски беше двоен стрелец во триумфот од 5-1, најпрво погодувајќи во 28. минута за 1-1, откако гостите поведоа уште од 10. минута. А потоа македонскиот фудбалер стрелаше и во 55. минута за водство од 3-1.

Македонскиот офанзивец досега има три погодоци во литванското првенство откако се приклучи на својот нов тим. Судува по 20 одиграни натпревари е на третата позиција со 35 бода, девет бода помалку од второпласираниот Тракаи кој има и три натпревар повеќе. На водечката позиција е Жалгирис со 51 бод, од 23 одиграни натпревари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.