Алжир, доаѓаме: Ракометарите подготвени за СП (Фотогалерија) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

Алжир, доаѓаме: Ракометарите подготвени за СП (Фотогалерија)

Алжир, доаѓаме: Ракометарите подготвени за СП (Фотогалерија)

Младинската ракометна репрезентација на Македонија го одржа последниот тренинг во Скопје, пред утрешното заминување на Светското првенство во Алжир. Максимално фокусирани на претстојниот предизвик и желни за успех, Филип Талески, Филип Кузмановски и останатите ракометари ќе треба сиот свој квалитет да го покажат токму на мундијалот.

Имаа одлични подготовки, под палката на селекторот Илија Темелковски, и во глас велат: „Алжир, доаѓаме!“ 


rep.na makedonija (mladi)16.07 (4)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (8)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (7)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (6)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (5)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (9)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (10)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (11)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (14)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (33)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (32)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (31)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (30)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (29)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (28)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (27)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (25)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (24)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (23)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (22)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (21)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (20)
rep.na makedonija (mladi)16.07 (19)

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.