Андонова почна со авантурата „Барса“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Андонова почна со авантурата „Барса“

Андонова почна со авантурата „Барса“

Женскиот фудбалски клуб Барселона денеска и официјално ги стартува подготовките за новата сезона, во која каталонскиот гигант за адут ќе ја има и најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова. Таа пристигнува во Барса од редовите на Пари сен Жермен, откако претходно со голем успех настапуваше и за шведскиот првак Розенгард.

Токму Македонката беше во центарот на вниманието на денешните лекарски прегледи, во ситуација кога голем дел од останатите засилувања ќе доцнат со подготовките поради настапот за своите национални селекции на ЕП во Холандија.

Новиот тренер Фран Санчез ќе има тешка задача да го воигра тимот за атак на трофејот во ЛШ во ситуација кога Барса летово доведе неколку врвни засилувања, па покрај Андонова во своите редови ги ангажираше и Елисе Бусалја од Волфсбург, Тони Дуган од Манчестер сити, Лике Мартенс од Розенгард и Бразилската Фабијана од Коринтијанс.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.