Андонова со Барселона во осминафиналето на ЛШ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

Андонова со Барселона во осминафиналето на ЛШ

Андонова со Барселона во осминафиналето на ЛШ

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова со тимот на Барселона обезбеди пласман во осминафиналето на Лигата на шампионките. Барса лесно ја мина норвешката екипа Авалдснес, победувајќи ја со вкупен резултат, 6-0. На денешниот меч, Андонова и нејзините колешки од тимот славеа со 2-0 на домашен терен, откако на првиот меч на гости победија и поубедливо, со 0-4.

Андонова ги одигра сите 90 минути на овој натпревар и даде полн придонес во триумфот на каталонскиот тим.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.