Андонова со нов погодок за Барселона - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Андонова со нов погодок за Барселона

Андонова со нов погодок за Барселона

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова запиша нов погодок во дресот на шпанската Барселона.

На тест дуелот на каталонскиот тим со второлигашот Сан Габриел на кој Барселона славеше со 5-0, Андонова беше стрелец на еден од погодоците.

Останатите голови за победничкиот состав ги постигнаа Аитана, Клаудиа Пиња и Олга Гарсија во два наврати.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.