Андора нема победа 13 години, а последен пат ја победи - Македонија (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/04/2017 22:45
Кошарка
26/04/2017 21:38
Кошарка
26/04/2017 20:49
Ракомет
26/04/2017 19:27

Андора нема победа 13 години, а последен пат ја победи – Македонија (ВИДЕО)

Андора нема победа 13 години, а последен пат ја победи – Македонија (ВИДЕО)

Во пријателски фудбалски натпревар денеска (18.30 часот) ќе се сретнат двете најслаби репрезентации во историјата на фудбалот, Сан Марино и Андора. И двете селекции немаат победа во последните речиси 13 години, надевајќи се дека токму денеска ќа им заврши црната серија. А во историјата на Андора многу важно место зазема токму Македонија.

Нашата репрезентација, за наша жал, е последната што загубила од Андора, на 13.октомври 2004 година. За тие што подзаборавиле, стрелец на голот беше Марк Бернаус…

Сан Марино исто така нема од 2004 година. Последен пат, оваа селекција го совладала Лихтенштајн со 1-0, на 28 април 2004 година.

Овие две репрезентации заедно немаат победено на вкупно 160 последни мечеви…Сепак, Македонија е последната со која Андора може да се пофали…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.