Ангеловски го објави списокот за Лихтенштајн: Повик за Ејупи, кам-бек на Тричковски - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19
Фудбал
17/08/2017 22:46

Ангеловски го објави списокот за Лихтенштајн: Повик за Ејупи, кам-бек на Тричковски

Ангеловски го објави списокот за Лихтенштајн: Повик за Ејупи, кам-бек на Тричковски

Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн кој не очекува на 24. март во Вадуц.

Без посериозни промени во составот, Ангеловски ќе атакува на трите бода од пресметката со Лихтенштајн во квалификациите за СП 2018. За првпат повик од Ангеловски добива офанзивецот на хрватски Осијек, Музафер Ејупи, а враќање во националниот тим има и за Иван Тричковски кој игра во одлична форма.

За Лихтенштајн отпаднаа Енис Барди и Стефан Спировски поради повреди, а поради жолти картони право за настап нема Езгијан Алиоски кој е повикан за пријателскиот натпревар со Белорусија кој три дена подоцна го играме во Скопје.

СПИСОКОТ НА МАКЕДОНИЈА ЗА КВАЛИФИКАЦИСКИОТ НАТПРЕВАР СО ЛИХТЕНШТАЈН

список

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.