Ангеловски во посета на Адеми во Загреб: Со нетрпение го чекаме Аријан назад во репрезентацијата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
23/09/2017 15:05
Кошарка
23/09/2017 14:52
Фудбал
23/09/2017 12:57
Ракомет
22/09/2017 19:52

Ангеловски во посета на Адеми во Загреб: Со нетрпение го чекаме Аријан назад во репрезентацијата

Ангеловски во посета на Адеми во Загреб: Со нетрпение го чекаме Аријан назад во репрезентацијата

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски денеска во Загреб го посети репрезентативецот Аријан Адеми, кој од октомври треба да се врати на професионалниот фудбал.

Адеми ја доби битката против УЕФА докажувајќи ја пред судот во Лозана својата невиност околу „допинг случајот“ по дуелот на Динамо Загреб од Лигата на шампионите со Арсенал. Па, сега со нетрпение се очекува и неговото враќање во македонската репрезентација.

„Среќен сум што Аријан се враќа на фудбалските терени, а многу повеќе што се чувствува одлично. Дојдов во Загреб повторно да му дадеме поддршка и да покажеме дека сите сме заедно и кога работите се во ред, но и во моментите кога не оди се најдобро. Аријан докажа дека е голем борец, а ние со нетрпение го чекаме назад во репрезентацијата“ – истакна Игор Ангеловски.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.