Анкета на ЕХФ: Вардарки трети фаворитки за титулата на Ф4 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

Анкета на ЕХФ: Вардарки трети фаворитки за титулата на Ф4

Анкета на ЕХФ: Вардарки трети фаворитки за титулата на Ф4

Ракометарките на Вардар се трети фаворитки за освојување на титулата на Ф4 турнирот што ќе се одржи во Будимпешта на 6/7 мај. Ова е одговор од анкетата што ја спроведе ЕХФ во изминатиот период, а беше објавена непосредно пред денешниот ждреб во унгарската престолнина, каде Вардар беше претставуван од Словенката Тамара Мавсар.

На прашањето „Кој тим ќе биде победник на Ф4 турнирот во Будимпешта?“, вардарки добија 26% од гласовите. Со тоа важат за трети фаворитки, а пред нив се актуелниот првак, романскиот тим ЧСМ Букурешт (28%), со кого повторно ќе се сретнат во полуфиналето, и унгарскиот клуб Ѓер, кој доби 37% од гласовите. Најмали шанси (10%) за да станат шампионки им се даваат на ракометарките на Будуќност.

Според ждребот, Вардар на 6.мај ќе ги одмери силите со ЧСМ Букурешт, а Ѓер ќе игра против Будуќност.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.