Антиќ по потпишувањето за Ц. Звезда: Благодарам Фенер за неверојатните две години! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Антиќ по потпишувањето за Ц. Звезда: Благодарам Фенер за неверојатните две години!

Антиќ по потпишувањето за Ц. Звезда: Благодарам Фенер за неверојатните две години!

По официјалниот договор за негово продолжување на кариерата во дресот на белградска Црвена Звезда се огласи и македонскиот кошаркар Перо Антиќ.

Антиќ, преку официјалниот свој Инстаграм профил им се заблагодари на Фенербахче и неговите навивачи за прекрасните две години минати во Истанбул…

antic„Изминатите две години за мене беа едно неверојатно искуство. Доживеав многу незаборавни моменти а бев и дел од историски момент – освојувањето на титулата во Евролигата, со група од извонредни соиграчи, тренер и клуб… Не постојат зборови со кои можам да им се заблагодарам на навивачите за максималната поддршка кон мене за цело време додека бев во клубот. Ви благодарам за се…, и му посакувам на семејството Фенербахче многу успеси во следните години” – напиша Антиќ.

Како што е познато, Антиќ потпиша едногодишен договор со Црвена Звезда, а официјалната негова промоција во црвено-белиот дрес е закажана за в четврток.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.