Антиќ посакува финале Фенербахче - Олимпијакос во Евролигата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

Антиќ посакува финале Фенербахче – Олимпијакос во Евролигата

Антиќ посакува финале Фенербахче – Олимпијакос во Евролигата

Македонскиот кошаркарски ас Перо Антиќ со својот тим Фенербахче повторно е дел од завршниот Ф4 турнир во Евролигата. Денеска на програмата се полуфиналните дуели, а Антиќ очекува пласман на Фенербахче во финалето и посакува финална пресметка со својот поранешен тим Олимпијакос.

Во 17.30 часот, Олимпијакос ќе игра против актуелниот шампион ЦСКА Москва, додека од 20.30 часот, Фенербахче, кој ќе има голема поддршка и од фановите во Истанбул, ќе ги одмери силите со Реал Мадрид.

„Секако, желбите се и оваа сезона да играме во финалето на Ф4 турнирот во Евролигата. Ќе биде тешко, ќе решаваат нијанси, но мислам дека можеме да го совладаме Реал Мадрид. Имам свој фаворит и на првото полуфинале, не можам да ги заборавам годините минати во Олимпијакос, таму имам многу пријатели. Имам и една порака до мојот голем пријател Спанулис…’Време да ја имаш мојата фризура’…“, порачува Перо Антиќ пред денешните полуфинални дуели на Ф4 турнирот во Истанбул.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.