Арѓент Беќири го напушти кормилото на Феризај - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Арѓент Беќири го напушти кормилото на Феризај

Арѓент Беќири го напушти кормилото на Феризај

По само три месеци ангажман, Арѓен Беќири го напушти кормилото на косовскиот прволигаш Феризај.

Како што соопштија од Феризај, двете страни се договориле на разделба по лошите последни резултати на тимот во пролетниот дел од шампионатот.

„Раководството на клубот ја прифати оставката на Беќири поради лошите резултати изминатиот период. Му благодариме за досегашната работа во клубот и му посакуваме успех во идната кариера“ – се вели во соопштението од Феризај.

Арѓент Беќири, како што е познато, на почетокот од годинава токму поради професионалниот ангажман на Косово го напушти стручниот штаб на репрезентацијата на Македонија. На негово место, како помошник на селекторот Игор Ангеловски, во репрезентацијата дојде Висар Ганиу.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.