Аргентина не знае како без Меси - со пресврт до пораз од Нигерија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

Аргентина не знае како без Меси – со пресврт до пораз од Нигерија

Аргентина не знае како без Меси – со пресврт до пораз од Нигерија

Хорхе Сампаоли се уште ја бара добитната комбинација на Аргентина, а кога во тимот го нема Лионел Меси, тогаш проблемите се очигледни. Тоа беше случај и на денешниот пријателски натпревар против Нигерија, на кој „гаучосите“ имаа водство од 2-0, но потоа примија дури четири гола и на крајот беа поразени со 2-4.

Банега со прекрасен гол од слободен удар го најави гол-шоуто на овој меч што се одигра во Русија, на 2-0 зголеми Агуеро, но потоа наместо да го дотолчат противникот „гаучосите“ застанаа. Ихеаначо со еврогол намали на 2-1 пред крајот на полувремето, за Нигерија целосно да доминира во вторите 45 минути и да направи пресврт со погодоците на Алекс Ивоби од Арсенал (два) и на Идову.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.