Арсенал на зима пак ќе се обиде со Арда Туран - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/10/2017 22:47
Ракомет
23/10/2017 17:02
Коментари
23/10/2017 13:15
Останато
22/10/2017 20:35

Арсенал на зима пак ќе се обиде со Арда Туран

Арсенал на зима пак ќе се обиде со Арда Туран

Англискиот премиерлигаш Арсенал во зимскиот преоден рок повторно ќе се обиде на „Емирати“ да го доведе турскиот интернационалец Арда Туран. Менаџерот Арсен Венгер го посакуваше и изминатово лето, но Турчинот одлучи да остане на „Камп Ноу“, иако повеќе од евидентно е дека тој не се наоѓа во плановите на тренерот Ернесто Валверде.

„Топчиите“ најверојатно ќе останат без Алексис Санчез и без Месут Озил, па сега се во потрага по адекватни замени, кои би го задржале тимот во победнички ритам и во трка за освојување на една од позициите кои водат во Лигата на шампионите. Токму затоа Венгер ќе инсистира Арда Туран во јануари да се пресели во Лондон, и да го облече дресот на Арсенал.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.