Аспас: Неколку добри другари надиграа милионски тим - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
22/09/2017 19:52
Кошарка
22/09/2017 16:07
Фудбал
22/09/2017 11:53
Фудбал
21/09/2017 23:50

Аспас: Неколку добри другари надиграа милионски тим

Аспас: Неколку добри другари надиграа милионски тим

Манчестер јунајтед се пласира во финалето на Лигата на Европа и ќе игра против Ајакс на 24 мај во Стокхолм, но шпанскиот претставник Селта ги собра симпатиите за својата одлична игра на реваншот на „Олд трафорд“. Поранешниот напаѓач на Ливерпул, Иаго Аспас, истакна дека дружината од Виго надиграла милионски тим.

„Неколку добри другари успеаја да надиграат тим составен од милионери. Бевме подобри на реваншот и заслуживме пласман во финалето. Штета за шансата што не ја реализиравме во последните моменти од мечот. Селта покажа дека има голем квалитет и можеме да се гордееме со тоа“, изјави Иаго Аспас, по синоќешното реми (1-1) на „Олд трафорд“.

Манчестер јунајтед патува во финалето поради минималниот триумф на гости (0-1) во Виго.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.