Атлетико, и со пораз на реваншот, до четвртфинале во Купот на кралот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Атлетико, и со пораз на реваншот, до четвртфинале во Купот на кралот

Атлетико, и со пораз на реваншот, до четвртфинале во Купот на кралот

По триумфот од 0-2 на првиот осминафинален натпревар од шпанскиот Куп против Лас Палмас, Атлетико Мадрид можеше да си дозволи и неочекуван пораз од 2-3 на реванш дуелот пред своите навивачи за да, сепак, на крајот обезбеди место во четвртфиналето од најмасовното шпанско клупско натпреварување.

Мадриѓаните имаа предност од 2-1 до пред самиот финиш на мечот, но Лас Палмас успеа да стигне до 3-2 со головите на Ливаја во 89. минута, и на Гарсија во 93. минута.

Претходно, Атлетико дојде до предност од 1-0 во 49. минута со голот на Гризман, но Ливаја израмни на 1-1 во 57. минута. Ново водство за домашните донесе Кореа во 61. минута, пред во самиот финиш да следи големиот пресврт за триумф на гостите.


Atletico Madrid vs Las Palmas 2 3 All Goals… by giorgio-palamaru

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.