Атлетико Мадрид го освои Билбао - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Атлетико Мадрид го освои Билбао

Атлетико Мадрид го освои Билбао

Атлетико Мадрид стигна до третиот триумф во новата сезона од Ла Лига, откако го совлада Атлетик Билбао на гости со 1-2. Тимот на Диего Симеоне очигледно влезе во посакуваниот ритам и забележа значајна победа.

Адуриз кон крајот на првиот дел не успеа да реализира пенал за Атлетик Билбао, а тоа го казни Кореа во 55.минута. Караско зголеми на 0-2 во 73.минута, а Раул Гарсија во судиското продолжение постигна само почесен гол за Атлетик Билбао.Angel Correa Goal HD – Athletic Bilbao 0-1… by livefutbolll


Yannick Carrasco Super Goal HD | Athletic… by footballTV


Raul Garcia GOAL – Athletic Bilbao 1-2 Atletico… by fififilive

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.