Audi повторно избран за најдобар бренд според „Consumer Reports“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

Audi повторно избран за најдобар бренд според „Consumer Reports“

Audi повторно избран за најдобар бренд според „Consumer Reports“

– Прво место за Audi во САД според најновиот рејтинг на автомобилските брендови

– Audi Q7 избран за најдобар луксузен SUV

– Директорот за продажба Дитмар Фогенрајтер изјави: „Првата позиција ја потврдува нашата маркетинг стратегија во САД.”

Влијателниот магазин „Consumer Reports“ го рангираше Audi на првото место и го прогласи за „Најдобар автомобилски бренд за 2017 година“ според резултатите добиени од сеопфатната, голема анкета. „Втора година по ред Audi го зазема првото место“, изјави Дитмар Фогенрајтер, член на одборот за маркетинг и продажба во AUDI AG. и додаде: „Во 2016 година поставивме нов рекорд во САД, нашиот трет по големина глобален пазар. Ние сме исклучително почестени со ова признание и тоа е поттик да продолжиме по патот на успехот со задоволни клиенти, кои пријатно се изненадени од нашите спортски, ефикасни и целосно поврзани автомобили.“

Онлајн изданието на „Consumer Reports“ ги објави резултатите на прашањето: „Кој бренд произведува најдобри автомобили?” Истражувањето покажа: Audi е севкупен победник. Со ова истражување беа опфатени и следниве категории: тест на пат, доверба и задоволство на клиентите и безбедност.

„Consumer Reports“ дополнително ги избира „Најдобрите автомобили на годината”. На оваа листа, Audi повторно е на врвот со новиот Audi Q7 во категоријата луксузни SUV модели. „Consumer Reports“е независна американска организација која тестира, рангира и споредува секојдневни производи а резултатите ги претставува во својот билтен.

Комерцијален текст

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.