Аврам Грант го напушта кормилото на Гана - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
23/09/2017 15:05
Кошарка
23/09/2017 14:52
Фудбал
23/09/2017 12:57
Ракомет
22/09/2017 19:52

Аврам Грант го напушта кормилото на Гана

Аврам Грант го напушта кормилото на Гана

Израелецот Аврам Грант кој во изминатиов период беше селектор на фудбалската репрезентација на Гана, ја напушта функцијата на крајот од овој месец. Тогаш истекува неговиот актуелен договор со федерацијата, а двете страни се сложија да нема обновување на соработката.

Селекцијата на Гана го освои четвртото место на Африканскиот куп на нации кој заврши изминатиот викенд. Гана во полуфиналето загуби од Камерун на пенали, а потоа и во мечот за третото место доживеа пораз (1-0) од Буркина Фасо.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.