Аврамовски стрелец за Војводина во дебито за новиот клуб! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Аврамовски стрелец за Војводина во дебито за новиот клуб!

Аврамовски стрелец за Војводина во дебито за новиот клуб!

Македонскиот интернационалец Даниел Аврамовски на најдобар можен начин дебитираше во дресот на својот нов клуб, српскиот суперлигаш Војводина.

На гостувањето против Вождовац во 8. коло од шампионатот на Србија, Војводина одигра без победник (1-1) а стрелец на единствениот гол за новосаѓани беше Аврамовски во 69. минута од средбата.

Македонскиот фудбалер со глава одлично реагираше од 7-8 метри по центаршутот на Суботиќ од левата страна…


1-1 Daniel Avramovski Goal Serbia Superliga… by footballvideostv1

По ова реми, Војводина со 16 бода е на четвртата позиција на табелата, колку и Партизан, а три помалку од водечката Црвена Звезда.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.