Бабунски асистираше за реми на Јокохама (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
23/09/2017 15:05
Кошарка
23/09/2017 14:52
Фудбал
23/09/2017 12:57
Ракомет
22/09/2017 19:52

Бабунски асистираше за реми на Јокохама (видео)

Бабунски асистираше за реми на Јокохама (видео)

Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски со асистенција партиципираше во ремито (1-1) на Јокохама Маринос против Албирекс Нигата во 4. коло од шампионатот на Јапонија.

По двата гола во првите две кола од јапонското првенство, Бабунски сега ја запиша и првата асистенција, учествувајќи во акцијата на единствениот гол за Јокохама на дуелот кој го постигна Квентин Мартинуш во 33. минута. Гостите израмнија во 40. минута за конечни 1-1.

Бабунски го одигра целиот натпревар за Јокохама, која по четири кола со 7 бода е на делба на втората позиција на табелата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.