Баделки доминантно до нова титула - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Баделки доминантно до нова титула

Баделки доминантно до нова титула

Кошаркарките на Бадел 1862 ја продолжуваат доминацијата во домашното првенство откако со минимални 63-58 славеше над ривалот Клубски Патриот. Избраничките на Перо Стамески тековната сезона ќе ја завршат без ниту еден пораз и со двојна круна. Финалната серија од завршницата на сезоната „Баделки“ ја завршуваат со максимални 3-0 откако поради подобар резултат имаа и 1-0 предност пред почетокот на плејофот во женската конкуренција.

Со новата победа, Бадел ја подигна и 12. титула во првата лига, а сезоната ја завршија без пораз.

Во февруари, Бадел го совлада Лотос во финалето и освои трофеј од Купот.


plejof zeni rez

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.