Баерн доби лекција од Хофенхајм: Неочекуван пораз на Баварците (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/09/2017 17:32
Фудбал
20/09/2017 15:30
Ракомет
20/09/2017 13:46
Кошарка
19/09/2017 18:29

Баерн доби лекција од Хофенхајм: Неочекуван пораз на Баварците (видео)

Баерн доби лекција од Хофенхајм: Неочекуван пораз на Баварците (видео)

Германскиот шампион Баерн Минхен доби неочекувана лекција од Хофенхајм во 3. коло од Бундеслигата запишувајќи го првиот свој пораз сезонава.

Баварците на гостувањето против Хофенхајм загубија со 2-0. Стрелец на двата гола за домашните беше Марк Ут во 27. и во 51. минута од натпреварот.


All Goals & highlights HD Hoffenheim 2… by livefootball10

Овој пораз го остави Баерн Минхен со 6 бода на табелата на која на врвот се Борусија Дортмунд и Хановер со по 7 бода.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.