Баерн ита кон шампионската круна: Милер донесе победа над Менхенглaдбах - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/04/2017 22:45
Кошарка
26/04/2017 21:38
Кошарка
26/04/2017 20:49
Ракомет
26/04/2017 19:27

Баерн ита кон шампионската круна: Милер донесе победа над Менхенглaдбах

Баерн ита кон шампионската круна: Милер донесе победа над Менхенглaдбах

Баерн Минхен ита кон шампионската титула во Бундеслигата. На девет кола до крајот на првенството, Баварците имаат 13 бода предност во однос на второпласираниот Лајпциг откако славеа со 0-1 во 25. коло на гостувањето против Борусија Менхенгладбах.

Творец на победата на Баерн беше Томас Милер со голот постигнат во 63. минута од натпреварот.


Thomas Mueller Goal – Borussia Moenchengladbach… by Goalsport

По оваа победа Баерн Минхен има 62 бода, цели 13 бода предност во однос на второпласираниот Лајпциг. На третата позиција е Борусија Дортмунд со 46 бода.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.