Баерн Минхен го враќа Дракслер во Бундес-лигата? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Баерн Минхен го враќа Дракслер во Бундес-лигата?

Баерн Минхен го враќа Дракслер во Бундес-лигата?

Германскиот првак Баерн Минхен ќе се засили со германски репрезентативец во зимскиот преоден рок. Џулијан Дракслер, актуелниот фудбалер на Пари Сен Жермен, треба да биде наследникот на Франк Рибери, кој полека влегува во зрели фудбалски години и повеќе е повреден отколку на теренот.

Дракслер дојде во ПСЖ од Волфсбург, а претходно во Германија настапуваше и во Шалке 04. Но, сега ќе се врати на голема врата, како член на шампионот.

„Таков калибар ни е потребен, и тој дефинитивно е дел од нашите планови за наредниот преоден рок“, потврди и спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ.

Останува трансферот да се реализира, а Дракслер е се почесто на клупата на ПСЖ по доаѓањето на Килијан Мбапе од Монако.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.