Баерн се чуваше за ПСЖ и Волфсбург им „украде“ бод - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Баерн се чуваше за ПСЖ и Волфсбург им „украде“ бод

Баерн се чуваше за ПСЖ и Волфсбург им „украде“ бод

Баерн Минхен непланирано прокоцка два бода на „Алијанц арена“ против Волфсбург. Иако имаше водство од 2-0 на полувремето, тимот на Карло Анчелоти како да престана да игра, се чуваше за мечот против ПСЖ во Лигата на шампионите в среда, а тоа им се одмазди. Волфсбург со два гола во вториот дел стигна до израмнување и „украде“ бод од големиот фаворит.

Левандовски од пенал го доведе Баерн Минхен во водство, а Арјен Робен пред полувремето зголеми на 2-0.

Но, во вториот дел, Максимилијан Арнолд од слободен удар, по големата грешка на голманот Улрих намали на 2-1, а Дидави во 83.минута донесе и израмнување.


All Goals and Highlights Bayern München 2-2 VfL… by goal_live

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.