Баерн со гол од пенал во 91. минута ја продолжи победничката низа од 10 меча! (ВИДЕО)

Најдобриот германски клуб Баерн Минхен и натаму продолжува со победите во Бундеслигата славејќи со пресврт од 1-2 (1-0) на гостувањето против Волфсбург во 23. коло.

Претходно последен пат кога Баерн не победил во Бундеслигата беше на 25. ноември минатата година кога со 2-1 загуби од Борусија Менхенгладбах. Од тогаш трае феноменална низа со 10 едноподруго победи.

Домашните дојдоа до предност со голот на Дидави во 8. минута, а Баерн израмни Вагнер во 64. минута. Претходно, Робен во 55. минута не реализираше пенал за гостите. Но, триумфот следеше во 91. минута со удар од белата точка, но овој пат прецизен беше Левандовски.