’Бакнежот’ помеѓу Стоилов и Терзиќ доби место во топ 10 моменти од СЕХА лигата (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
27/03/2017 14:44
Коментари
27/03/2017 12:45
Фудбал
27/03/2017 12:14
Фудбал
26/03/2017 20:15

’Бакнежот’ помеѓу Стоилов и Терзиќ доби место во топ 10 моменти од СЕХА лигата (ВИДЕО)

’Бакнежот’ помеѓу Стоилов и Терзиќ доби место во топ 10 моменти од СЕХА лигата (ВИДЕО)

Вардар и Веспрем одиграа натпревар во кој немаше победник (30-30), но Стојначне Стоилов доби многу повеќе од бодот на крајот од натпреварот. Во еден напад, македонскиот репрезентативец доби удар од Мирсад Терзиќ, кој потоа со мал бакнеж се обиде да се поправи. Бакнежот не остави никого рамнодушен во салата „Јане Сандански“, а моментот доби емсто во десетте најинтересни моменти во изминатата година во СЕХА лгиата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.