Барди бомбардерот: Незадржлив проектил од слободен удар (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Барди бомбардерот: Незадржлив проектил од слободен удар (ВИДЕО)

Барди бомбардерот: Незадржлив проектил од слободен удар (ВИДЕО)

Енис Барди е вистински бомбардер. Има „снајпер“ во ногата, и тешко на противничките голмани кога ќе застане да изведува слободен удар. Го почувствува тоа и голманот на Реал Сосиедад, Џеронимо Рули во 89.минута од вечерашниот натпревар.

Барди испрати проектил од 18 метри и на фантастичен начин ја затресе мрежата на Реал Сосиедад. Леванте стигна до втората победа, славеше со 3-0, и се уште нема пораз по пет кола во Ла Лига.Amazing Free Kick Goal Enis Bardhi (3:0… by ylberenexhipi

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.