Барди: За жал изостана победата..., но знам дека ќе следат многу успеси! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Барди: За жал изостана победата…, но знам дека ќе следат многу успеси!

Барди: За жал изостана победата…, но знам дека ќе следат многу успеси!

Како што сме веќе и навикнати кога е тој во прашање, Енис Барди одигра нова одлична партија во црвено-жолтиот дрес… Но, не успеа, како што вели, на крај да се израдува на триумф.

„За жал изостана победата. Одигравме навистина добар натпревар против тежок противник. Знаевме дека не чека тежок меч, посебно во ситуација и кога пред само три дена имавме уште еден тежок дуел во Израел. Имавме можности со пресврт да триумфираме, на време успеавме да израмниме, но не реализиравме. Но тоа е фудбалот… Не смее да има разочарување, затоа што знам дека во иднина оваа репрезентација ќе носи многу успеси. Мислам дека и ние помладите донесовме многу новини во тимот, тука се Николов, Муслиу, Велковски, Радески, Бабунски кои се вклопивме одлично во тимот и затоа верувам дека ќе има идни квалитетни изданија. И во Италија ќе се надигруваме со противникот како и на овие два дуели. Затоа што оваа Македонија веќе никого не треба во Европа да преценува туку да верува во своите сили“ – рече Барди по ремито (1-1) со Албанија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.