Барса доби „корпа“ за Дибала - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Барса доби „корпа“ за Дибала

Барса доби „корпа“ за Дибала

Шпанскиот гигант Барселона се обидел ова лето да стигне до услугите на Пауло Дибала. Каталонскиот клуб испратил понуда вредна 95 милиони евра за ангажман на Аргентинецот, но раководството на „старата дама“ глатко ја одбило со став дека тој воопшто не е на продажба.

Новиот тренер Ернесто Валверде е голем фан на играта на Дибала и се обидел да го доведе на „Камп Ноу“, како поддршка за фантастичното трио Меси – Суарез – Нејмар. Но, италијанскиот првак очигледно дека нема намера да се откаже од својата млада ѕвезда, иако ова лето остана без Леонардо Бонучи и Дани Алвеш, двајца стандардни првотимци во тимот на Масимилијано Алегри.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.