Барселона го купува Муса Сисоко? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Барселона го купува Муса Сисоко?

Барселона го купува Муса Сисоко?

Барселона ќе остане без главните трофеи оваа сезона, доживеа елиминација во ЛШ, а на прагот е да го загуби и шампионскиот пехар во Шпанија од лутиот ривал Реал Мадрид, па каталонскиот гигант ќе тргне во реформирање на составот за следната година. Најавени се неколку заминувања, а раководството на клубот полека ги ‘пикира’ и новите можни засилувања. Според медиумите на Островот, една од желбите на Барселона е Муса Сисоко, францускиот интернационалец од редовите на Тотенхем.

Тој дојде на „Вајт харт лејн“ минатото лето од Њукасл за сума од 30 милиони фунти, но не се наметна како стандарден првотимец во составот на Покетино. Сепак, неговите квалитети се неспорни, тој беше еден од најдобрите фудбалери на Франција на минатото Европско првенство, а Барселона во него гледа наследник на португалскиот интернационалец Андре Гомеш, кој не се снајдобро на „Камп Ноу“ по доаѓањето од Валенсија.

За Муса Сисоко постои одреден интерес и од Реал Мадрид и Милан.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.