Барселона славеше рутинска победа, Борко одмoраше - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Барселона славеше рутинска победа, Борко одмoраше

Барселона славеше рутинска победа, Борко одмoраше

Барселона продолжи во победнички ритам во натпреварите од АСОБАЛ лигата. Во натпреварот од 8.коло, каталонците рутински славеа гостинска победа против Моразо Кангас со 21-31.

За избраниците на Чави Пасквал и овој натпревар беше полесен тренинг и триумф без посериозен напор. Во првото полувреме домаќините постигнаа само пет гола, а Барса веќе имаше двоцифрена предност (5-16) и практично, веќе обезбедена победа.

Валеро Ривера со девет гола го предводеше нападот на Барселона. Борко Ристовски на овој натпревар остана на клупата, а Гонзало Перес де Варгас го заврши мечот со 13 одбрани.

На 4 ноември, Барселона ги продолжува настапите во Лигата на шампионите со дуелот против ППД Загреб на домашен терен.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.