Батшуаи си оди од „Стемфорд бриџ“, може да бира... Вест Хем или Лил - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/10/2017 21:31
Фудбал
19/10/2017 21:09
Фудбал
19/10/2017 20:54
Фудбал
19/10/2017 20:50

Батшуаи си оди од „Стемфорд бриџ“, може да бира… Вест Хем или Лил

Батшуаи си оди од „Стемфорд бриџ“, може да бира… Вест Хем или Лил

Челси се наоѓа на лидерската позиција во Премиер – лигата, но тоа не го задоволува белгискиот интернационалец Мичи Батшуаи, кој ја грее клупата за резервни фудбалери и многу ретко добива шанса за настап од Антонио Конте. Токму затоа и сака да го напушти „Стемфорд бриџ“ во овој зимски преоден рок.

Конте истакна дека не сака да има незадоволен фудбалер во својот тим и најверојатно ќе му дозволи да замине на позајмица, а засега има две реални опции каде Батшуаи би можел да ја продолжи кариерата. Првата е да остане во Англија и да му се придружи на Вест Хем, кој бара нов напаѓач по заминувањето на Симоне Заза, а втората е навистина изненадувачка, да се врати во Франција, и тоа во редовите на Лил.

Мичи Батшуаи дојде во Челси од тимот на Олимпик Марсеј минатото лето за сума од 33 милиони фунти.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.