Бензема останува во Реал Мадрид до 2021, а клаузулата е МИЛИЈАРДА евра - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Бензема останува во Реал Мадрид до 2021, а клаузулата е МИЛИЈАРДА евра

Бензема останува во Реал Мадрид до 2021, а клаузулата е МИЛИЈАРДА евра

Пари Сен Жермен напаѓа, па најдобрите европски клубови ќе се обидат да се заштитат на поинаков начин. Реал Мадрид ги договори сите детали за продолжување на договорот со Карим Бензема до 2021 година, а отштетната клаузула ќе изнесува фантастични една милијарда евра.

Досега единствено Кристијано Роналдо и Рикардо Кака имале вакви клаузули во договорите со „кралскиот клуб“. Иско Аларкон се очекува да добие отштетна клаузула од 700 милиони евра, кога ќе го потпише и официјално договорот за продолжување на соработката.

Потписот на договорот со Бензема се очекува до крајот на овој месец, додека Французинот е во „аут“ поради повредата заработена на дуелот со Леванте.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.