Бетис и Војдан Стојановски испаднаа од шпанската елита - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Бетис и Војдан Стојановски испаднаа од шпанската елита

Бетис и Војдан Стојановски испаднаа од шпанската елита

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Војдан Стојановски со својот Бетис испадна од Ендеса-лигата, елитното кошаркарско натпреварување во Шпанија. Тимот од Севилја денеска загуби со 98-89 на гостувањето против Уникаха, што и дефинитивно значи преселба во понизок ранг на натпреварување.

Војдан Стојановски беше еден од најзабележителните кошаркари во својот тим, постигнувајќи 14 поени за 28 минути игра. Страхиња Милошевиќ беше поефикасен од него со 22 постигнати поени. Во редовите на Уникаха најефикасен беше Кајл Фог, со 22 поени.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.