Без Кире Ристевски против Италија во Торино - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/09/2017 17:32
Фудбал
20/09/2017 15:30
Ракомет
20/09/2017 13:46
Кошарка
19/09/2017 18:29

Без Кире Ристевски против Италија во Торино

Без Кире Ристевски против Италија во Торино

Македонската репрезентација на следниот квалификациски натпревар против Италија, кој на 6. октомври го играме на Олимпискиот стадион во Торино, ќе биде единствено без дефанзивецот Кире Ристевски.

Од пет фудбалери на кои им се закануваше суспензија поради жолти картони, Ристевски, Пандев, Барди, Несторовски и Спировски, единствено Кире Ристевски на вчерашниот дуел со Албанија во Струмица заработи втор жолт картон, па сега ќе мора да паузира на следниот натпревар.

Во селекцијата се враќа Елиф Елмас, кој ги „одлежа“ парните жолти картони со неиграњето на синоќешниот меч со албанската репрезентација.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.