Без Тасовски против Естонците во Талин - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Без Тасовски против Естонците во Талин

Без Тасовски против Естонците во Талин

Македонската кошаркарска репрезентација најверојатно ќе биде без Димче Тасовски во одлучувачкиот за нас натпревар за продолжување во европските квалификации против Естонија во среда (16. август) во Талин.

Тасовски заработи удар во потколеницата во последната четвртина од вечерашниот дуел против Косово, повреда која, според првичниот впечаток, е од посериозен карактер.

IMG_8517

IMG_8526

Во текот на утрешниот ден за Тасовски ќе следат детални лекарски прегледи по што ќе биде утврдена тежината на повредата, но според првичните информации од стручниот штаб на нашата репрезентација тешко дека ќе може да се смета на неговите услуги во Естонија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.