Билетите за Лихтенштајн по цена од 100 и 200 денари - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Билетите за Лихтенштајн по цена од 100 и 200 денари

Билетите за Лихтенштајн по цена од 100 и 200 денари

Фудбалската федерација на Македонија од утре ги пушта во продажба билетите за последниот квалификациски натпревар на нашата сениорска репрезентација во циклусот за СП 2018 кој против Лихтенштајн го играме на 9. октомври на стадионот „Младост“ во Струмица.

Цената на билетите за средбата со Лихтенштајн ќе биде по 100 и 200 денари, во зависност од трибината на стадионот во Струмица.

Собирот на А репрезентацијата на Македонија е закажан на 2. октомври од 12 часот во хотел „Гранд Плаза“ во Скопје. Пред дуелот со Лихтенштајн, Македонија на 6. октомври ќе игра против Италија во Торино.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.