Билетите за МЗТ Скопје - Работнички по цена од 100 денари - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Билетите за МЗТ Скопје – Работнички по цена од 100 денари

Билетите за МЗТ Скопје – Работнички по цена од 100 денари

МЗТ Скопје го стартуваше настапот во Супер-лигата со две победи, па „металците“ ќе се обидат серијата да ја продолжат и наредниот викенд, кога на домашен терен го играат првото вечно дерби против Работнички. Раководството на МЗТ донесе одлука натпреварот да се игра в сабота со почеток во 18 часот, а билетите ќе можат да се набават по цена од 100 денари.

Со одредувањето на вакви популарни цени на влезниците „металците“ се надеваат на што поголема посетеност на овој натпревар, на кој сигурно ќе има и гостински фанови од „црвено-белиот дел на Скопје“.

„Металците“ се надеваат дека за оваа средба ќе го имаат на располагање и Данило Мијатовиќ, кој официјално би бил потпишан доколку Арбитражната комисија при МКФ ја потврди одлуката на Регистрациската Комисија за раскин на договорот на српскиот кошаркар со тимот на Куманово.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.