Билиќ: Имаме проблем, Паје не сака да игра за Вест Хем - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
30/03/2017 14:48
Фудбал
30/03/2017 14:31
Фудбал
30/03/2017 10:28
Интервју
29/03/2017 16:15

Билиќ: Имаме проблем, Паје не сака да игра за Вест Хем

Билиќ: Имаме проблем, Паје не сака да игра за Вест Хем

Иднината на Димитри Паје во Вест Хем е сериозно доведена во прашање, откако менаџерот Славен Билиќ јавно откри дека Французинот веќе не сака да игра во дресот на Вест Хем. Тој сака да замине во поголем клуб со шампионски амбиции, што го примора раководството на „чеканите“ да ја одреди цената за која ќе му дозволи на Паје да направи трансфер.

„Имаме проблем, и тоа голем. Димитри Паје не сака веќе да игра за Вест Хем. Го известив и претседателот и можам да кажам дека не се работи само за пари. Му понудивме и нов договор и поголема плата, но тој едноставно не сака веќе да игра за Вест Хем. Се почна со стартот на зимскиот преоден рок, и навистина сум лут“, изјави Славен Билиќ.

Засега за искусниот играч за врска има најголем интерес од Манчестер јунајтед, а Жозе Мурињо ќе може да го добие доколку раководството одвои најмалку 35 милиони фунти колку што е неговата цена во моментов. Вест Хем со намера постави висока цена за Паје за да не мора да го пушти без борба.

Постои интерес и од страна на Олимпик Марсеј кој повторно сака да го врати францускиот репрезентативец во своите редови.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.