Билјана Атанасовски дел од судискиот тим во финалето на СП за жени - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Билјана Атанасовски дел од судискиот тим во финалето на СП за жени

Билјана Атанасовски дел од судискиот тим во финалето на СП за жени

Во конкуренција на 43 судии од целиот свет кои ја делеа правдата на Светското првенство во Папуа Нова Гвинеја, БНилјана Атанасовски успеа со својот тим да стигне до финалниот натпревар што е нова потврда за нејзиниот квалитет, но и квалитетот на фудбалските програми во Македонија.

„Навистина сум возбудена што повторно добивам финале на едено големо, овој пат светско натпреварување. Искрено би сакала да се заблагодарам на поддршката од страна на Фудбалската Федерација на Македонија, и се надевам дека овој мој успех ќе биде препознаен како резултат на мојата посветеност но и како резултат на квалитетот на програмите според кои работиме и ги развиваме судиите“ – изјави Билјана Атанасовски.

Финалето помеѓу Народна Република Кореа и Франција ќе биде одиграно на 3. декември во 10.30 часот со пренос во живо на Еуроспорт.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.