Битола има што да слави – Купот пак е „зелен“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Пелистер чекаше 16 години и дочека, трофејот од Купот на Македонија повторно ќе се пресели во Битола. Апсолутно заслужено, откако „пелистерци“ денеска во Струмица ја добија тактичката битка со Шкендија, ја препуштија половината на теренот, но затоа многу полесно создаваа шанси од тетовските „црвено-црни“.

Ниту по 120 минути игра резултатот не беше отворен, но битолските фудбалери беа со поладни глави и подебели нерви кога беше најважно, па на крајот ја симнаа Шкендија од тронот во ова натпреварување, оставајќи го тетовскиот состав без трофеј сезонава.

Купот пак е „зелен“, Битола има што да слави, но и да очекува уште подобри времиња за Пелистер во сезоните што следат.

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...