Битола има што да слави - Купот пак е „зелен“ (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

Битола има што да слави – Купот пак е „зелен“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Битола има што да слави – Купот пак е „зелен“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Пелистер чекаше 16 години и дочека, трофејот од Купот на Македонија повторно ќе се пресели во Битола. Апсолутно заслужено, откако „пелистерци“ денеска во Струмица ја добија тактичката битка со Шкендија, ја препуштија половината на теренот, но затоа многу полесно создаваа шанси од тетовските „црвено-црни“.

Ниту по 120 минути игра резултатот не беше отворен, но битолските фудбалери беа со поладни глави и подебели нерви кога беше најважно, па на крајот ја симнаа Шкендија од тронот во ова натпреварување, оставајќи го тетовскиот состав без трофеј сезонава.

Купот пак е „зелен“, Битола има што да слави, но и да очекува уште подобри времиња за Пелистер во сезоните што следат.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.